Ocet pomůže odstranit nejen skvrny po deodorantu

Jak Vám může octový čistič pomoct v prádelně? Velmi dobře, a díky biologické odbouratelnosti navíc i šetrně vůči přírodě. Mrkněte na pár tipů pro Vaši prádelnu:

Změkčuje prádlo
Přidejte 125 ml přípravku RinGO do posledního máchání. Přípravek změkčí prádlo a zneutralizuje zbytky pracího prášku.

Uvolňuje pračku
RinGO čistič PRAČKY A MYČKY odstraňuje z pračky zbytky mýdla a tuku, mastnotu a vodní kámen, prodlužuje tak životnost vašeho přístroje.

Postup:

  1. Vyčistěte filtr pračky
  2. Vložte čistou utěrku do bubnu
  3. Zapněte hlavní prací program na 95 °C bez předpírky
  4. Po 1 minutě nalijte do zásobníku na prací prostředek celý obsah láhve
  5. Po ukončení mycího programu vyčistěte gumy vaší pračky pomocí utěrky z bubnu, odstraníte tak zbytky mýdla

Odstraňuje skvrny z oděvů
Odstraňuje skvrny od ovoce, marmelády, make-upu, inkoustu, hořčice, Coca-Coly či kávy. Třete skvrnu lehce hadříkem namočeným v neparfemovaném přípravku a pak vyperte podle návodu od výrobce. V případě skvrn od trávy nechte oděv namočený v přípravku po dobu 2-3 hodin a pak jej vyperte jako obvykle. Výsledky jsou lepší, pokud odstraníte skvrnu do 24 hodin. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Stabilizuje barvy
K udržení barev, které mají tendenci blednout, ponořte tkaninu před praním do roztoku připraveného smícháním 1 dílu neparfemovaného přípravku a dvou dílů vody. Poté vyperte jako obvykle. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Odstraní skvrny z deodorantu nebo antiperspirantu
Kombinace potu a deodorantu zajistí, že skvrny z podpaždí na vaše tričku jdou obtížně odstranit. Samotný prací prášek často nestačí. Třete skvrnu lehce hadříkem namočeným v neparfemovaném přípravku a pak vyperte podle návodu od výrobce. Výsledky jsou lepší, pokud odstraníte skvrnu do 24 hodin. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Odstraní zápach z plísně
Nechali jste omylem mokré prádlo příliš dlouho v pračce? Zápach z plísně odstraníte, když přidáte několik šálků octového čističe do pračky. Poté spusťte normální prací cyklus s práškem/gelem. Prádlo bude zase krásně vonět.

Odvápní žehličku
Dejte trochu čističe do zásobníku na vodu a nechejte napařit nebo použijte tlačítko odvápnění.

Čistí šňůry na prádlo
Bydlíte v blízkosti silnice či komína? Pak smogový spad či saze ulpívají i na prádelní šňůře. Zbavte se jich snadněji pomocí octového čističe.